Československá gotická subkultura vydává svůj druhý hudební manifest

Stáhněte si zdarma výběr toho nejzajímavějšího z aktuální tuzemské temné scény.

Bratrstvo Luny

facebook

Singl „Baldachýny mraků“ je předzvěstí nového studiového alba „Clamare“ (2020). Bratrstvo Luny oslavilo 13 let na scéně (2019) vydáním speciálního alba „Luna nad Iglau“, které nazpíval frontman XIII. století Petr Štěpán. 5.ročník vlastního festivalu Magická noc trubadúrů plánuje skupina na příští rok (2021).

Decent Ruins

facebook

Ruindustrial – warlock wave – Syntherin. High-powered night walkers of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

Last Influence Of Brain

bandcamp, facebook

EBM kapela ze slovenského Hlohovce.

Noví Lidé

facebook

Noví Lidé jsou temně eletronická dvojice, která tvoří od roku 2013 hudbu v Hradci Králové v České republice. Vydali dvě řadová alba Světlo a stín(2017) a Kruh(2020). Společně skládají a náhravají hudbu ve staré industriální továrně.

Tear

facebook

Elektronika v rockovém hávu? Alternativní rock prošpikovaný elektronickými samply? Čerpání ze studnice stylů jako je ebm, darkwave či futurepop? Ano, to vše v sobě spojuje tvorba a její prezentace v podání pražské skupiny TEAR. TEAR se vrací po několika letech spánku a těší se s vámi na setkání.

Love My Science

facebook

Slovenský projekt „Love my science" /elecktropunk/new wave/indie/synth/postpunk s prvkami írskeho folklóru odštartoval koncom roka 2017 päť pesničkovým demom CDEP “Overload result.” Bývalá speváčka a členka slovenskej deathrock/new wave kapely Hysteric Helen, neskôr projektov Francees Lane a Caramel exile je zodpovedná za hudbu, programovanie, vokály a texty.

Stereo Songbird

bandcamp

Stereo Songbird je jednočlenný bedroom projekt. O všechno se stará jedna kytara, nějaké syntezátory a melancholické nálady; pomocí primitivního beatu a jednoduchých melodických linek se snažím zachytit atmosféru neonového města, nočních projížděk a vnitřní síly jednotlivce.

Das Funus

bandcamp, facebook

We recognize the analog tradition of the 80th. Based on our philosophy, we use the analog synthesizers and effects, samplers. We use them not only for making music but also for live performances, to evoke the atmosphere of the 80s. We play music on the border of darkwave, synthwave, synth gothic rock, minimal synth and coldwave, mixed with deathrock theatricality of live performances. In addition to music, the show dark image is also important to us.

Výsměch?

facebook

Naše kapela Výsměch? z Poličky patří mezi stálá jména české dark scény. Od počátků došlo k mnohým změnám v sestavě, včetně obohacení o zpěvačku, která se stala zdrojem nové energie. Naše třetí album vyšlo u vydavatelství Cecek Records na podzim roku 2015.

Dave Von Tenebrae

facebook

Jedná se o žánrově nevyhraněný one-creature, nebo chcete-li one-man projekt klávesisty cyberpunkové kapely Plague Called Humanity. Ačkoliv je tento projekt žánrově nevyhraněný, poslední tvorba by se dala definovat jako mix synthpopu a temného synthwave a je možné i zaslechnout jemný vliv darkwave.

Cathedral In Flames

facebook

We are the goths. We are the gods. We are Cathedral In Flames. Check out our album “Children of The Blackest Hole” and be prepared for the next one called “Desperado”. Lineup: Phil Lee Fall/ Gatsby/ Ambra Von Bernstein/ Billac deVille/ Mr. Theorodick.

Epadun

bandcamp

Smyslná mozaika epického neoklasického darkwave, ponurého ambientu, disonance operního vokálu a growlu s okultními verši. Éterický opus rozeznívá melancholie noci protkané necronomickými kletbami v naprosto svérázné hudební kompozici.

Nemuer

web, bandcamp

Hrdelní a alikvotní zpěv, hypnotické rytmy perkusí, prastaré nástroje a mrtvé jazyky, ale hlavně atmosféra temná a mrazivá jako mlha v bažinách. Tak by se ve zkratce dalo popsat vystoupení Nemuer, které je rituál, na který se nezapomíná.

Vespertine Soul

facebook

Akustický počin z jižních Čech (Strakonice), jehož autorem je Lukáš Luhan, vznikl přetlakem vnitřních vizí okolo roku 2002. Inspirován samotou, přírodou a svobodou lidského Ducha při soumraku, vměstnán do pouhých 2 alb, přičemž druhé je stále ještě v procesu nahrávání.

Schwarzprior

bandcamp

SCHWARZPRIOR je elektronický, audiovizuální projekt s žánrovými a formálními přesahy. Vznikl v roce 2009 na Fakultě umění v Ostravě jako výsledek výtvarné a performativní činnosti tří spolužáků Tomáše Motala, Edgara Schwarze a Radka Plehy. V roce 2014 jim vyšla debutová deska IDDQD, která zaznamenala úspěch na domácí i zahraničí scéně. Členové jsou aktivní v dalších uměleckých projektech a činnostech. Skladba na této kompilaci je ukázka z připravované nové desky.

Mean Meme

facebook

An EBM punk punch followed by a torn polo shirt collar. A spit to troglodytes’ frappuccino from above with the elegance of philharmonics. Razor wire connection. One of the Killing Jokes of the 21st century. Mean Meme.

The Opposer Divine

facebook

More information will be available on the FB fan page of The Opposer Divine and Static Charge Disease.

Projekt203

web

Bratislavska elektropopova formacia s prvkami EBM/Cyberpunk/Aggrotech. Skladba Horiace bariéry je pilotný singel k pripravovanému albumu.

Bolehlav

web, facebook

Bolehlav je electro projekt Michala Milka, který spojuje ty nejlepší okamžiky tvrdého dubstepu s drum’n’bassovým švihem, metalem, úderností industrialu a šmakem špinavých experimentů. Jeho debutové EP “Don’t Believe In No Ghosts” vydal roku 2019 francouzský label Audiotrauma. Track “Cliché” byl nahrán v lednu 2020.

Isiolia

soundcloud

Isiolia je sólový hudební projekt klávesistky Julie z Plzně. S hudební tvorbou začala roku 2010. V jejích písních figurují hlavně prvky temnějších žánrů, například darkwave/synthpop/EBM. Roku 2017 Isiolia vystoupila v Praze, kde předskakovala německé EBM kapele Grausame Töchter.

Project Jara-J

web

Project Jara-J je jediný člen Jaroslav Junek skladatel a textař z České republiky.Zaměřuje se převážně na softwerovou a klávesovou tvorbu elektronické hudby až po tvrdou EBM a industrial.Dělá i hudbu, taneční, rock, pop, ambient a filmovou s prvky klasického orchestru atd.Nebrání se žádnému stylu.

Kifoth

bandcamp Kneel In Front Of The Executioner, zkráceně K.I.F.O.T.H., je více než čtvrtstoletí fungující tvrdě elektronická dvojice ze Slovenska. Jedná se o jedinou kapelu Československých temných dějin, které vydával desky slavný label Out Of Line. Během let odehráli společné koncerty mimo jiné se Skinny Puppy, Nitzer Ebb nebo Hocico. Dvakrát předvedli své umění na festivalu Wave Gotik Treffen. Dvojice k-head a mirColon má na svém kontě sedm řadových desek a desítky koncertů po celé Evropě. Stále aktivní duo často spolupracuje s řadou dalších projektů. Naposledy pánové pomáhali vzniku nové desky české EBM legendy Vanessa.

GoLeave

web

GoLeave je sólový electro-synthpopový projekt Patrika Vojucha, který je i členem synthpopové kapely “PRoject” spolu s Richardem Pachmanem a má vedle toho i další projekty jako “Fate In” a “Sun del Side”. Také pracuje na remixech jiných interpretů.

Skrol

bandcamp, facebook

SKROL je český martial-industriální soubor, založený v roce 1995, který tvoří skladatel a klávesista Vladimír Hirsch, zpěvačka Martina Sanollová a nehrající člen, textař a sound-art producent Tom Saivon. Styl kapely je založen na specifické integraci moderní vážné hudby do industriálních struktur.

Fuj Kluk

facebook, youtube

Fuj Kluk je darkwave lo-fi audiovizuální projekt. Zní v něm melancholické bublání, schizofrenní skřípání a intimní šeptání. Vypadá jako tahy roztřepeným a skoro vypsaným černobílým fixem.

Ke stažení

Stahuj z bandcampu.

Media

Tiskovou zprávu a další promo materiál najdeš zde.
Můžeš nám napsat.

Poděkování

Anafox, VeNa